• ENGLISHSTAR

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Tím organizátorov pripravuje deväť testov rôznej úrovne náročnosti. Národní organizátori priraďujú tieto testy jednotlivým vekovým kategóriám. Súťaž prebieha v 9-tich kategóriách:

Star 1 – žiaci 1. ročníka ZŠ,

Star 2 – žiaci 2. ročníka ZŠ,

Star 3 – žiaci 3. ročníka ZŠ,

Star 4 – žiaci 4. ročníka ZŠ,

Star 5 – žiaci 5. ročníka ZŠ,

Star 6 – žiaci 6. ročníka ZŠ,

Star 7 – žiaci 7. ročníka ZŠ,

Star 8 – žiaci 8. ročníka ZŠ,

Star 9 – žiaci 9. ročníka ZŠ.

Podmienkou účasti žiaka v súťaži je uhradenie účastníckeho poplatku („štartovného“), ktorého výška je v šk. roku 2021/22 stanovená na 5,00 € na žiaka. V školskom roku 2021/2022 bude prebiehať súťaž 5.mája 2022. Termín registrácie účastníkov je stanovený do 20.apríla 2022.

Žiaci súťažia aj o vecné ceny. Viac info o súťaži ako aj vzorové testy sú k nahliadnutiu na stránke :

Prihlásiť sa môžete u vyučujúceho anglického jazyka.

• Škola priateľská k deťom

• Naša škola sa tento rok zapojila do projektu Škola priateľská k deťom. V rámci prvej vzdelávacej časti sa stretli piataci a šiestaci, aby sa dozvedeli o humanitárnej organizácií UNICEF. Aktivitou voda pre ľudí si žiaci vyskúšali  cez konkrétnu situáciu prácu, s ktorou sa rozvojoví a humanitárni pracovníci stretávajú a musia riešiť každý deň.

• Literatúra - 6. ročník

• Na hodinách dejepisu i literatúry sme sa zoznámili s mnohými známymi i neznámymi gréckymi bájami. Niektoré z nich (Perseus a Androméda, Faethón) sme si spoločne zdramatizovali.

• Návšteva obecného úradu

• V rámci občianskej náuky sme pri téme Moja obec navštívili Obecný úrad v Brezovici a pána starostu Mariána Ujmiaka, ktorý nás oboznámil s fungovaním obce, vysvetlil nám úlohu obecného zastupiteľstva, ukázal nám priestory úradu, porozprával o histórii obce a ochotne odpovedal na naše otázky. Zároveň nás motivoval, aby sme sa v budúcnosti stali aktívnymi občanmi obce. Na záver sme boli obdarovaným malými spomienkovými predmetmi. Ďakujeme pánu starostovi za jeho čas a ochotu.

• Najkrajšie miesta vytvorené prírodou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Najkrajšie miesta vytvorené prírodou.

Najkrajšie miesta vytvorené prírodou

Piataci sa s veľkou chuťou pustili do  vytvárania 3D projektov najkrajšieho miesta vytvoreného prírodou.Na našej planéte existuje veľa miest, ktoré vytvorila samotná príroda. Do neba sa týčiace hory, vodopády, skalné brány, travertínový bavlnený hrad, jaskyne, sopky i gejzíry. Milo nás svojimi výtvormi prekvapili, posúďte sami.

• Read aloud day - Deň hlasného čítania

• S tretiakmi sme si v posledný deň pred jarnými prázdninami vyskúšali hodinu čítania nahlas. Prečítali dve anglické knižky z našej školskej knižnice. Veríme, že ich to povzbudilo k ďalšiemu čítaniu a to nielen v mesiaci marec.

• Dejepis - 8. ročník

• Cisárovná Mária Terézia bola korunovaná za uhorskú panovníčku v Dóme svätého Martina v Bratislave v roku 1741. Korunováciou v našom podaní sme si prehĺbili poznatky o jej významnej vláde v našich národných dejinách.