• Cyber Cyrano

• Dňa 30.novembra sa žiaci ročníkov 7-9 zúčastnili divadelného predstavenia s rovnomenným názvom. Divadelná hra poukázala, aká tenká hranica existuje medzi skutočnou a virtuálnou realitou. Po predstavení sa žiakom prihovorila p. Hrubošová z CPP a preventista kpt. Mgr. ŠÁNDOR Tibor z okresného riaditeľstva PZ

• Školský desaťboj

• Zumba

22.11. sme si v rámci školskej aktivity zameranej na podporu pohybu žiakov rozcvičili a rozohriali telo pri spoločnom cvičení zumby.

• Plavecký výcvik

• Žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali základný plavecký výcvik. Výcvik sa konal od 13. - 14. 11. 2023 na plavárni AquaRelax Dolný Kubín. Žiaci boli rozdelení do skupín, kde sa učili o dýchaní vo vode, splývaní a rôznych technikách plávania. Skupiny pracovali pod vedením kvalifikovaných plavčíkov. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť žiakov z pohybu vo vode, čo bolo vidieť na ich tvárach. Veľmi sa snažili, boli disciplinovaní, ale hlavne mnohí prekonali strach z vody, čo bolo cieľom výcviku. Na konci každý získal " mokré vysvedčenie," sladkú odmenu a voľný vstup na plaváreň.

• Detský čin roka

• Každoročne motivujeme deti ku konaniu dobrých skutkov a pomáhame im ako budúcim dospelým zorientovať sa v hodnotách. Celoslovenský projekt Detský čin roka dáva deťom šancu pochopiť cez skutočné príbehy, čo je dobré a ako pomôcť ľuďom i prírode.

Naši žiaci aj tento rok dali hlasy skutkom, ktoré považujú za najcennejšie a rozhodnú o tom, ktoré skutky budú vyhlásené za Detské činy roka. Do detskej poroty sa každý rok zapoja desaťtisíce slovenských detí.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa oficiálne prihlásila do zbierky na prípravu vianočných darčekových krabíc pre seniorov. Žiaci niektorých ročníkov už na spoločných triednych darčekoch pracujú. Aj týmto spôsobom sa snažíme viesť detí k dobrovoľníctvu a nezištnej pomoci. V mene všetkých starých ľudí v rôznych zariadeniach ďakujeme za Vašu spolupatričnosť!

• Svetový deň dobrosrdečnosti v školskom klube detí.

• Dnešný deň deti zo školského klubu detí oslávili zapojením sa do Lego výzvy #BuildToGive. Z Lega skladali srdcia rôznych veľkostí a farieb. Za každé Lego srdce, ktoré je uverejnené na sociálnych sieťach spoločnosť Lego daruje stavebnicu Lega deťom žijúcim v chudobných podmienkach. Ďakujeme.

• Záložka do knihy spája školy

• Národný inštitút vzdelávania a mládeže tento rok vyhlásil už 14. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Cieľom projektu je nadchnúť žiakov pre čítanie a výtvarne stvárniť prečítaný text.

Aj naša ZŠ s MŠ sa opätovne prihlásila do spomínaného projektu a pre žiakov partnerskej školy (ZŠ a MŠ Nedvědice, https://skola.nedvedice.cz/) pripravila zaujímavé záložky do kníh. Z moravských Nedvědíc poputujú záložky pre žiakov našej školy, ktorí sa na výrobe podieľali. Ďakujeme :)

• ZáchranáRIK

• V štvrtok 26. 10. 2023 žiaci 1. a 2. ročníka sledovali v školskom klube reláciu, v ktorej sa dozvedeli ako pomôcť niekomu v núdzi, ako postupovať keď vytočíme tiesňové linky, prečo nesmú nastupovať cudzím ľuďom do auta, o škodlivosť fajčenia, či o manipulácii so zápalkami. Nezabudli sme ani na nástrahy internetu. Svoje vedomosti si žiaci overili kvízovými otázkami, na ktoré vedeli výborne odpovedať.