• ESCAPE ROOM

• 2. 6. 2021
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album ESCAPE ROOM.

Dnes naši žiaci zažili dobrodružstvo v Escape room – únikovej hre, kde sa spájala zodpovednosť a zábava. Ako pátrací agenti spoločne hľadali indície a riešili rôzne hlavolamy, zaujímavé hádanky a úlohy z rôznych oblastí. Po správnom vyriešení úloh v istom časovom intervale získali kódy na otvorenie uzamknutého serveru, ktorý napadli hackeri. Pri riešení úloh využili vedomosti z každého predmetu, logické a kritické myslenie, postreh a jemnú motoriku. Zadané úlohy žiaci vyriešili na výbornú. Za ich šikovnosť si zaslúžia pochvalu a dobrý pocit z dobre vykonanej práce.

• Dopravná výchova

• 31. 5. 2021
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravná výchova.

V každodennom živote sa žiaci stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci alebo cyklisti. Dnes si žiaci 1. stupňa osvojili  zásady bezpečného správania sa v cestnej premávke. Zopakovali si základné vedomosti, zručnosti a návyky zamerané na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách. Naučili sa vyhodnocovať situáciu z hľadiska bezpečnosti a aplikovať návyky bezpečného správania sa v cestnej premávke v praktickom živote.

• Vyučovanie od 3. mája 2021

• 29. 4. 2021
        • Od 3. mája 2021 je náš okres opäť v bordovej farbe.

Prezenčné vyučovanie: žiaci 1. stupňa a žiaci 8. a 9. ročníka

Dištančné vyučovanie: žiaci 5.-7. ročníka

Testovať sa žiaci ani zákoní zástupcovia nemusia, vyplnia len potvrdenie o bezinfekčnosti, ktoré bude pravdepodobne v nedeľu popoludí už nové v edupage.

• Zápis do 1. triedy

• 19. 4. 2021
        • 19.4.2021

Dnešný deň sa stal pre našich predškolákov nezabudnuteľný. Uskutočnil sa pre nich zápis do školy. Na tieto radostné chvíle si radi zaspomínajú aj v dospelosti. Zápis sa niesol v rozprávkovom duchu. Témou bola rozprávka Šípová Ruženka. Deti plnili rôzne zaujímavé a veru aj neľahké úlohy na vyslobodenie zakliatej krajiny,  ktorú zakliala zlá sudička. Deti pri plnení úloh ukázali svoju šikovnosť, múdrosť a odvahu. Všetky úlohy spnili na výbornú. Na záver boli pasované ceruzkou do cechu školského. Už teraz sa tešíme na týchto "už našich" budúcich prváčikov. Prajeme im veľa úspechov!

• Obedy pre cudzích stravníkov

• 29. 3. 2021
        • OZNAM

Školská jedáleň pri Základnej škole s materskou školou oznamuje, že od 12. apríla 2021 prijíma objednávky na obedy pre cudzích stravníkov. Cena obeda je 3,20 €. Záujem o obedy nahláste na obecnom úrade v Brezovici, prípadne vedúcej školskej jedálne, Stanislave Hlinovej na tel. čísle 0910 253 903. Obedy budú balené v jednorazových obaloch a budú vydávané v čase od 11,30 do 11,45 hodiny pri vchodových dverách školskej jedálne (zadný dvor).

• Poďakovanie Oravskému záchrannému systému za dodanie antigénových testov

• 22. 3. 2021
        • Oravský záchranný systém začal opäť rozvážať antigénové testy pre základné školy v okresoch Dolný Kubín a Tvrdošín. Vyše 2000 ks antigénových testov od spoločnosti Siemens Healthineers darovalo opäť Občianske združenie Nemocnica DEŤOM, predsedníčka združenia Zuzana Čižmáriková

Z tejto dávky sa ušlo aj našej škole. Týmto sa chceme poďakovať Občianskemu združeniu ako aj pracovníkom Oravského záchranného systému za dodanie testov.

Testy v školách budú slúžiť hlavne ako prevencia pri podozrení na infekciu COVID-19 pre pedagogický zbor, zamestnancov školy a prípadne žiakov po súhlase rodičov.

• Ag testovanie na Covid 19

• 3. 3. 2021
        • Mesto Trstená otvorí v piatok 19.3.2021 odberové miesto na testovanie antigénovými testami  COVID19 pre rodičov, zamestnancov a detí škôl. Otestovať sa môžete aj za účelom potreby potvrdenia do zamestnania alebo iných dôvodov. Na test sa môžete vopred objednať na konkrétny čas, čím znížime čakacie doby vďaka aplikácii rezervačného systému. Registrácia je veľmi jednoduchá, zlepší plánovanie a výrazne zvýši bezpečnosť a efektivitu samotného testovania.

Odberové miesto:

DOM KULTÚRY

Divadelná sála , Československej armády 957/13

028 01 Trstená

Testovať sa bude v čase:

Piatok 13:00 – 19:00

Rezerváciu na konkrétny termín na odberovom mieste COVID19, môžete urobiť tu:

• Jarná škola - 1. ročník

• 23. 2. 2021
        • Prvé jarné prázdniny niektorí naši prváčikovia nevyužili na oddych. Rozhodli sa navštevovať jarnú školu. Ich deň začínal rozprávaním sa v rannom kruhu. Riešením  úloh z časopisu  si rozvíjali tvorivosť a postreh. Kamarát MIMO ich sprevádzal  prostredníctvom hádaniek, krížoviek, príbehov či rozprávok. Chce, aby sa naučili dobre čítať, a aby sa mohli pustiť do objavovania. Veď spolu ide vždy všetko ľahšie a je to i väčšia zábava. Pripravil im úlohy na spoločnú prácu, ale i samostatné precvičovanie. Najviac sa však prváčikovia tešili na pobyt vonku. Hry na snehu a spoločné stavanie snehuliakov ich utužilo. Za úspešné absolvovanie jarnej školy boli odmenení diplomom.

• Vyhlásenie o bezinfekčnosti

• 21. 2. 2021
        • Vyhlásenie o bezinfekčnosti môžete podávať opäť elektronicky. Nezabudnite zadať dátum nástupu do školy, výber možnosti (negatívny test nie starší ako 7 dní alebo výnimka) a dátum testu. Prílohu neprikladajte!