• 08.02.2019 19:41
      • 04.02.- 08.02.2019
      • Lyžiarsky výcvik žiakov 7.ročníka - 04.02.2019 - 08.02.2019

Uplynulý týždeň sa niesol pre siedmakov v znamení športu. Tak ako minulý rok aj tento rok sme lyžiarsky výcvik absolvovali v domácom lyžiarskom stredisku Teplica.Výcviku sa zúčastnilo celkom 11 žiakov. Žiaci boli rozdelení do dvoch družstiev podľa svojich lyžiarskych schopností. Päť absolútnych nelyžiarov svojou snahou dokázalo to, že sa už druhý deň pridali k ostatným žiakom, ktorí zvládali zlyžovať celý lyžiarsky svah bez problémov od začiatku výcviku.Všetci si výborne zalyžovali, oddýchli si od školských povinností, do ktorých sa už tento týždeň, samozrejme s chuťou, pustia. Lyžiarsky výcvik sme ukončili pretekmi. Každý jeden súťažiaci vydal zo seba maximum.

V kategórii DIEVČATÁ  bolo poradie nasledovné:

1.miesto - Mária Grmanová,  2.miesto - Kamilka Papajčíková, 3.miesto - Emka Papajčíková

V kategóriiCHLAPCI: 1. miesto - Jakub Kaník, 2. miesto - Timotej Pakos , 3. miesto - Martin Hucík

Zároveň sa chceme  poďakovať všetkým, ktorí nám priamo na svahu pomáhali s výcvikom, alebo technickým zabezpečením lyžiarského kurzu.

Dúfame, že naša práca nebola zbytočná a žiaci naučené lyžiarske zručnosti budú  využívať aj po skončení LV. Budeme veľmi radi ak ich v čo najväčšom počte budeme stretávať na lyžiarskych svahoch aj v budúcnosti.

Mgr.Jankolová