• OZNAM

• Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania, uviedol dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

Pre školský rok 2019/2020 sa ruší  Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka.

Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára.

Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.

Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami.

Minister školstva predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch.

• OZNAM

• Od pondelka 16.marca 2020 je škola ZATVORENÁ na najmenej 14 dní v zmysle vyhlásenia Krízového štábu SR.

Odporúčame dodržiavať nasledovné pokyny:

- Všetci žiaci budú v domácej izolácii.

Na základe nariadenia je zakázané deťom sa navzájom stretávať v bydliskách, alebo mimo domu (parky, obchodné centrá, ihriská a pod.....).

Odporúčame deťom tráviť nejaký čas na čerstvom vzduchu - individuálne.

Počas dopoludnia sa deti majú správať ako žiaci školy a venovať sa individuálnemu vzdelávaniu v domácom prostredí, podľa pokynov vyučujúcich.

Všetkým žiakom sú pridelené pracovné listy, elektronické testy (edupage, Alf, ...), elektronické pracovné materiály a k dispozícii majú vlastné učebnice.

Vyučujúci budú so žiakmi komunikovať prostredníctvom elektronickej žiackej knižky.

- Pravidelne sledovať webovú stránku školy.

Vážení rodičia, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali tieto pokyny a zmysluplne vypĺňali čas svojim deťom tak, aby sa deti doma nenudili a nevyhľadávali iné spôsoby na trávenie voľného času, ktoré nie sú vhodné počas karantény.

Veríme, že sa k tejto vážnej situácii budete správať zodpovedne, a takto budete viesť aj Vaše deti.

• Techický šikula 2020 - Regionálne kolo

• Nový úspech našej školy:

Martina Turošáková: 5. miesto
            Šimon Pakos: 5. miesto

Súťaž: Techický šikula 2020
            Kolo: Regionálne kolo

5.3.2020 sa Martinka a Šimon, žiaci VII. triedy zúčastnili súťaže Technický šikula 2020 v Dolnom Kubíne. Zmerali si zručnosti, vedomosti z techniky a logické myslenie s ďalšími 15 školami a získali krásne 5. miesto.