• ZáchranáRIK

• 14.11.2019 17:30
      • Preventívne aktivity
      •

Dália a Miško sú dvaja 9 roční školáci. Deti ako každé iné, na ktoré cestou zo školy domov čaká množstvo nástrah. Na ulici, alebo na detskom ihrisku na školákov striehne zlý ujo, ktorý sa ich snaží prekabátiť a naviesť na zlé chodníčky. Našťastie majú na blízku havrana Rika a skúseného dospelého pomocníka, ktorí im svojimi radami pomáhajú poradiť si so všetkými nebezpečenými situáciami.

Žiaci ročníkov 1. - 4. sledovali túto reláciu, v ktorej sa dozvedeli ako pomôcť niekomu v núdzi, ako postupovať keď vytočíme tiesňové linky, prečo nesmú nastupovať cudzím ľuďom do auta, o škodlivosť fačenia, či manipulácie so zápalkami. Nezabudli sme ani na nástrahy internetu. Svoje vedomosti si žiaci overili kvízovími otázkami.