• Deň Zeme - čistenie obce

• 29.04.2019 08:58
      • 26.04.2019
      • 22. apríl je už od roku 1970 vyhlásený za Svetový deň Zeme. V tento deň sa po celom svete konajú aktivity, ktorých cieľom je pripomenúť krehkosť našej planéty. Keďže na našej škole sa environmentálna výchova stáva neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu, 17., 25. a  26. apríl sme venovali našej Zemi rôznymi aktivitami.

Premietali sme si ekofilmy, viedli sa diskusie na tému ochrany životného prostredia, odpad - čo s ním.

Podstatná časť aktivít z príležitosti Dňa Zeme prebehla v samotnej prírode. Žiaci sa zapojili do čistenia areálu a okolia školy, ale aj vzdialenejších častí obce. Vyzbieralo sa niekoľko vriec odpadu, čo svedčí o tom, že sa stále nájdu ľudia v našom okolí, ktorí si prírodu nevedia vážiť a bez hanby znečisťujú naše životné prostredie.

Našou snahou pri príležitosti Dňa Zeme bolo, aby sa zohľadňovanie environmentálnych hľadísk stalo prirodzenou súčasťou nielen výchovného procesu ale i bežného života. Len touto cestou naši žiaci získajú bližší vzťah k prírode, prostrediu, v ktorom žijú, naučia sa názorne chápať vzťahy medzi človekom a prírodou a uvedomia si pocit zodpovednosti za svoje konanie.

Všetkým žiakom a učiteľom ďakujeme za ich pozitívny prístup a snahu.

FOTO: https://zsbrezovica.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:500