• 26.04.2019 12:25
      • 25.4.2019
      • Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti21. marca a oslavoval príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia. Je preto potrebné aby si každý z nás, aj celá spoločnosť uvedomila dôležitosť svojho správania sa ku krajine a ku svojmu životnému prostrediu.                                                                                                                                                                   Aj žiaci 4. - 7.ročníka našej školy si pripomenuli tento deň súťažným popoludním. Na stanovištiach si mohli vyskúšať osemsmerovku, hľadanie zvierat vo vetách, prešmyčku a pod.