• Týždeň finančnej gramotnosti

• 23.11.2023 12:05
        • november 2023
        • V novembri v škole prebiehal Týždeň finančnej gramotnosti. Žiaci sa na jednotlivých predmetoch v rôznych formách stretli s finančnou gramotnosťou. Piataci a šiestaci na výtvarnej výchove kreslili návrhy nových bankoviek. Tretiaci sa na matematike hrali na obchod, druháci vypracovávali pracovný list Bankovky a mince. Šiestaci sa na matematike zahrali spoločenské hry Vreckové a Obchod - hra o vzdelávaní. Na matematike v 8. ročníku žiaci súťažili v kvíze zameraným na finančnú gramotnosť a riešili slovné úlohy. Deviataci na slovenskom jazyku a čitateľskej gramotnosti pracovali s pokladničnými bločkami. Žiaci, ktorí navštevujú školský klub detí, si z krabice vyrobili bankomat a hrali sa na banku. Žiaci 5. a 9. ročníka sa s finančnou gramotnosťou stretávajú každý týždeň na hodine Finančná gramotnosť. Oboznámili sa napr. so starými bankovkami, ochrannými prvkami bankoviek, riešili rôzne pracovné listy a interaktívne cvičenia. Vymýšľali reklamy, hrali sa rôzne hry. Aktivity k finančnej vyvrcholili 16.11.2023, kedy sa všetci žiaci a učitelia zúčastnili workshopu s názvom Rozumieme peniazom. Aktivity k finančnej gramotnosti budú pokračovať v priebehu celého školského roka na jednotlivých predmetoch.