• Deviataci pozor!

• Užitočné webstránky:

www.stredneskoly.sk

www.zoznamskol.eu

Informácie o stredných školách nájdete na stránke www.svs.edu.sk
          Informácie o testovaní Komparo www.exam.sk

Informácie o Testovaní 9 http://www.nucem.sk/sk/testovanie_9

DEVIATACI POZOR!

Blíži sa termin celoplošneho testovania deviatakov Testovanie 9. Určite ste zvedaví ako ste na tom s vedomosťami. Otestovať zo slovenského jazyka a matematiky sa môžete aj na stránke www.bezkriedy.sk

Ďalšie testy z matematiky nájdete aj na stránke www.supermatematika.wbl.sk

Testovanie 9 – 2020  – 1. apríl 2020 (streda)

- Externé testovanie žiakov základnej školy nadväzuje na testovanie znalostí deviatakov z matematiky a vyučovacieho jazyka, ktoré sa uskutočňovalo od roku 2003.

- Jeho cieľom je celoslovenské zisťovanie úrovne výsledkov žiakov ZŠ v jednotlivých vyučovacích predmetoch.

- Uskutočňuje ho Národný ústav certifikovaných meraní – NÚCEM (www.nucem.sk )

- Ministerstvo školstva SR určí pre každý školský rok príslušný ročník a vyučovacie predmety, v ktorých sa má externé testovanie žiakov uskutočniť. V školskom roku 2019/2020 to budú predmety matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

-Externé testy píšu žiaci každoročne v jeden deň na všetkých ZŠ s príslušným ročníkom, v ktorom sa externé testovanie uskutočňuje.

- Externého testovania sa zúčastňujú všetci žiaci ZŠ príslušného ročníka, v ktorom sa uskutočňuje, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov s mentálnym postihnutím.

- Hlavné testovanie v školskom roku 2019/2020 sa uskutoční 1. apríla 2020 (streda) vo všetkých ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským.

- Termín
          náhradného testovanie pre žiakov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť hlavného testovania – 15. apríl 2020 (utorok)

Overenie špeciálnych schopností a talentu
          15. 3. - 30. 4. 2020 (talentové skúšky)