• Cezpoľný beh

Dňa 11.10.2023 si trojica našich žiakov 7. - 9. roč. zmerala sily v okresnom kole cezpoľného behu. V silnej konkurencii sa im nepodarilo dosiahnúť medajlové umiestnenie. Získali však dobrú skúsenosť.

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Exkurzia

• Dňa 3.10. 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie, ktorú poriadala ZŠ s MŠ z Nižnej. Žiaci oboch škôl spoločne navštívili koncentračný tábor v Osvienčime a rodný dom pápeža Jána Pavla II. vo Wadowiciach.

• Do školy na bicykli

• Dňa 5. a 6.10.2023  do školy na bicykli prišlo počas dvoch dní 66 žiakov. Cieľom našej aktivity bolo:

• priniesť  deťom radosť z cesty do školy
            • zvýšenie fyzickej aktivity a zlepšenie zdravia žiakov
            • povzbudenie záujmu žiakov o dochádzanie do školy na bicykli, kolobežke
          • Zber pomarančovej kôrky

• Milí žiaci aj tento školský rok zbierame usušenú pomarančovú kôrku. Kôrky môžete nosiť počas celého školského roka. Na konci šk. roka budú najlepší zberači odmenení vecnou cenou.

• Európsky deň jazykov

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sme v 8. a 9. ročníku strávili príjemnú hodinu angličtiny  počúvaním našej pani vychovávateľky Márie Whitehead, ktorá našim žiakov v angličtine pútavo porozprávala o svojej dobrodružnej ceste a plavbe  zo Škótska do Austrálie. Cestovala  spolu s jej rodinou  takmer 3 roky. Čo všetko zažila a ako sa na také dobrodružstvo pripraviť sme naozaj ani netušili. Naučila nás tiež viazať námornícky uzol a zodpovedala na  všetky naše zvedavé otázky.

• Cykloturistika

• Na našej škole budú počas celého  školského roku prebiehať športové aktivity pre žiakov všetkých ročníkov - tzv. desaťboj.  Žiaci sa budú môcť zúčastňovať jeden deň v mesiaci rôznych športových aktivít.

Dňa 12.9.2023  sa uskutočnila prvá aktivita a to cykloturistika. Počasie nám prialo a tak sme zvládli cestu do Teplice a Oravského hája. Náš obdiv patrí hlavne najmladším žiakom, ktorí aj napriek tomu, že trať bola dlhá a náročná, tak sa nevzdali a prišli spoločne do cieľa.

,

• Beseda - Zdravá výživa

• Zdravá strava by mala tvoriť základ nášho jedálnička. Čo považujeme za zdravé, alebo nezdravé nám v pondelok, 11.9.2023 vysvetlila výživová poradkyňa Ing. Bc. Lýdia Števaňáková. Prednáška a beseda bola zameraná na rozdelenie potravín do skupín, žiaci sa učili  priraďovať jednotlivé potraviny do týchto skupín, premýšľali načo nám slúži potrava a snažili sa pochopiť základné pravidlá stravovania. Starší žiaci tiež rozoberali zásady správneho stravovania, energetické fungovanie nášho tela,  riziká nadmernej konzumácie sladkostí, riziká konzumácie energetických nápojov a pod. Na záver prebehla krátka diskusia. Veríme, že táto dôležitá téma poskytla žiakom nové informácie, ktoré využijú aj v živote.

• Školský výlet 1., 4. a 5. ročník

• 26.6.2023

Usmiate tváre, tašky plné dobrôt a pekné počasie. Tak sa začal školský výlet žiakov 1.,4. a 5.ročníka do Oravskej Lesnej. Previezli sa historickou lesnou železničkou. Počas jazdy vláčikom mohli obdivovať čarokrásnu oravskú prírodu. Zaujali ich tiež rozprávkové postavičky a zvieratá ukryté v lese popri trati.   Výlet ešte nekončil. Pokračovali plavbou loďou po Oravskej priehrade a návštevou Slanického ostrova umenia. Nakoniec sa plní zážitkov vracali domov.

• Zber pomarančovej kôrky - vyhodnotenie

• Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa aj v tomto školskom roku zapojili do zberu pomarančovej kôrky. Vyzbierali sme 47kg.  Ocenení budú títo žiaci : 1. miesto - Simona Maninová (4. ročník) 2. miesto Adrián Kubolek (4. ročník) a 3. miesto Ema Miková (3.ročník).