• Školský výlet

• 25.06.2019 17:42
      • 20.6.2019
      • Dňa 20.6.2019 sa žiaci 5. - 8. ročníka zúčastnili školského výletu.

Naším cieľom bola Belianska jaskyňa,ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou v Tatrách. Mohli sme obdivovať sinatrové vodopády, pagodové stalagnity i viaceré jazierka. Jaskyňa sa využíva aj na klimatoterapiu, hlavne pre alergikov. V priestoroch hudovnej siene sme si vyskúšali dobrú akustiku aj my v podaní pesničky Na Orave dobre na Orave zdravo.

Ďalšou zástavkou na našej ceste bol Kežmarský hrad, ktorý je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši. Bol postavený priamo na území mesta Kežmarku preto, aby ho bránil pred prípadnými nepriateľmi. Expozičné celky - vývoj mesta od 13. až po19.stor., Kežmarský strelecký spolok, Spolok spišských lekárov, historické portréty, rodinu Thökölyovcov, kaplnku,výhliadkovú vežu nám predstavila mladá sprievodkyňa.Tento hrad sa stal východiskom prvého známeho turistického výletu do Vysokých Tatier. Iniciátorkou výletu bola kňažná Koscielecká, jej manžel ju však z túry, ktorej sa zúčastnilo i niekoľko kežmarských mešťanov, obvinil z amorálneho tárania sa divočinou s cudzími mužmi a nechal ju zatvoriť do hradnej temnice na dlhých šesť rokov.

Dúfame, že sme spolu strávili príjemné chvíle.