• Noc s Andersenom

• 24.03.2018 19:43
      • 24.3.
      • Najlepší čitatelia našej školy mali opäť možnosť prežiť rozprávkovú noc, ktorú organizuje česká Knižnica B. B. Buchlovana z Uherského Hradišťa pri príležitosti narodenia dánskeho spisovateľa H. CH. Andersena. Cieľom akcie je ponúknuť deťom a mládeži iný pohľad na knihy a čítanie.  Tento rok nocovali v školách a v knižniciach čitatelia z Čiech, Slovenska, Poľska, Srbska, Chorvátska, Slovinska, Bulharska, USA, Austrálie, Grécka, Veľkej  Británie, Nemecka, Dánska, Nového Zélandu, Malty, Španielska, Portugalska, Švajčiarska, Francúzska, Talianska, Saudskej Arábie i v africkej Keni.

Jednou z tém tohto ročníka bola práca s knihou J. Čapka Rozprávky o psíčkovi a mačičke. A tak sme spoločne podľa vzoru hlavných hrdinov dramatizovali, šili,  piekli muffiny, vyrábali mydlo, zdobili košieľky, tvorili bábiky, písali psíčkovi a mačičke...

Spolu sme zažili čarovný večer plný radostí a zábavy, aby sme si ukázali, že čítanie nie je žiadna nuda.

Ďakujeme tetám kuchárkam za to, že sme nevedeli, čo je hlad. Ujovi školníkovi, že sme nezažili chlad a p. Jankolovi Jánovi za opätovný sponzorský dar pre našich nocľažníkov 😊!