• Preventívne skupinové aktivity

• 30.01.2020 09:06
      • Január
      • V mesiaci január prebehli na našej škole nasledovné preventívne aktivity, ktoré boli realizované v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychlogického poradenstva a prevencie v Tvrdošíne:

Druhý krok . 2. , a 3.ročník - program bol zameraný na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností v troch oblastiach a to empatia, regulácia emócií a riešenie problémov v medziľudských vzťahoch.

Emka to vie - 4. ročník - program rozvíja prosociálne správanie a predcháza socálnopatologickým javom. Primárne išlo o prevenciu šikanovania a agresívnych prejavov.

Akí sme? - 5. ročník - Cieľom programu je rozvoj sociálnych kompetencií žiakov, umožnil žiakom dozvedieť sa viac o sebe samých, o spolužiakoch a dal im priestor diskutovať na rôzne témy.

Vplyv médií - 7. ročník - Prostredníctvom tohto stretnutia sa žiaci dozvedeli viac o tom, ako médiá ovplyvňujú myslenie a konanie, a to nielen pozitívne ale aj negatívne.

Až do dna - 8. ročník - toto stretnutie poukázalo prostredníctvom skutočných príbehov a aj výpovedí renomovaných odborníkov na príčiny a následky pitia alkoholu najmä po zdravotnej a sociálnej stránke.