• Noc s Andersenom

• 31.03.2019 20:51
      • 29.3.2019
      • Dňa 29.3. 2019 sme s 25 žiakmi opäť zažili rozprávkovú noc v našej škole, ktorá sa koná každý rok pri príležitosti narodenia známeho dánskeho autora rozprávok H. Ch. Andersena. Ide o aktivitu zameranú na podporu čítania a budovania pozitívneho vzťahu ku knihám. Tento rok nocovalo v knižniciach alebo v školách okolo 98 000 detí a dospelých v 21 krajinách sveta.

Naša noc sa niesla v znamení rozprávky Charlie a továreň na čokoládu od britského autora Roalda Dahla, v ktorej dominuje hodnota rodiny, spolupatričnosti, potreby vedieť sa podeliť.

Naši žiaci sa formou zlatých lístkov zoznámili s ďalšími dielami R. Dahla, pozreli si sfilmovanú verziu diela, kreslili vlastnú predstavu o šťastí, vyrábali čokoládu pre vylosovaného účastníka, dramatizovali rozprávky, v ktorých sa objavuje pomoc iným, tvorili básne s témou rodiny a zažili aj krátku nočnú hru.

Ďakujeme personálu školskej jedálne za výbornú večeru i raňajky, ujovi školníkovi za "záchranu" pred chladnou nocou, vydavateľstvu Slovart za venovanú knihu i ďalšie drobností pre zúčastnených. Vďaka patrí aj nášmu dlhoročnému sponzorovi p. Jankolovi Jánovi za krásne spomienkové predmety pre našich andersenovských čitateľov.

Dovidenia o rok :)!