• Termín

Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom

ZÁPIS  DETÍ  DO  1. ROČNÍKA

na školský rok 2024/2025

Vážení rodičia, ak máte záujem prihlásiť Vaše dieťa do našej školy,

prosíme Vás o vyplnenie elektronickej prihlášky do 9. 4. 2024

- elektronickú prihlášku nájdete na  https://zsbrezovica.edupage.org/register/

Ak nemáte možnosť elektronicky komunikovať so školou vyplňte nasledovnú prihlášku, ktorú doručíte škole v deň zápisu: PRIHLASKA_ZS_2024_2025.pdf

Zapisujú sa deti narodené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018

a deti,  ktoré mali v minulom šk. roku predĺžené povinné predprimárne vzdelávanie.

Zápis a overenie údajov sa uskutoční  10. 04. 2024  od 12,00 hod. do 16,00 hod.

Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz.

Prihlášku musia podpísať obaja rodičia. V prápade, že sa nemôžu na zápis dostaviť obaja rodičia, jeden z nich prinesie vypísané a podpísané  Písomné vyhlásenie: Vyhlasenie_2024_2025.docx

Ak máte dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, doložíte vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie do vydania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy,  najneskôr do 15. júna 2024.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú zrelosť môže riaditeľ materskej školy, na základe:

• písomného informovaného súhlasu zákonného zástupcu (tlačivo poskytne škola na vyžiadanie),
          • súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast
          • a súhlasu príslušného zariadenia CPP rozhodnúť o predĺžení plnenia povinnej predškolskej dochádzky o jeden školský rok.

O predĺžení povinnej predškolskej dochádzky rodič informuje základnú školu ihneď po prevzatí rozhodnutia riaditeľa materskej školy.

Dôvodom na predĺženie povinnej predškolskej dochádzky môže byť:

• dieťa sa narodilo medzi májom a augustom;
          • má problémy s výslovnosťou alebo nevie formulovať vety;
          • nevydrží sa sústrediť a nezapamätá si vetu;
          • nedokáže sa orientovať v čase, neovláda priestorovú orientáciu;
          • nevie dodržiavať základnú hygienu, samostatne sa obliekať, obúvať, vyzliekať, nevie stolovať;
          • nepozná údaje o sebe (rodine, adresu, svoj vek);
          • nemá záujem o učenie, nie je prirodzene zvedavé na nové veci, nekladie otázky;
          • je nezrelé, neposedné, netrpezlivé;
          • dieťa je príliš malé na to, aby mohlo sedieť v školskej lavici.

Rodič je povinný prihlásiť svoje dieťa, ktoré dovŕši 6 rokov veku k 31. 8 . 2024 na plnenie povinnej školskej dochádzky v ZŠ bez ohľadu na to, či dieťa dosiahlo školskú spôsobilosť, alebo nie.

Na základné vzdelávanie možno VÝNiMOČNE PRIJAŤ dieťaťa, ktoré k 31. augustu príslušného kalendárneho roka (vrátane) nedovŕši šiesty rok veku, ak zákonný zástupca pri zápise predloží riaditeľovi školy súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Rozhodnutie o prijatí do základnej školy

O prijatí do základnej školy rozhodne riaditeľ školy do 15. júna 2024. Pri rozhodovaní o prijatí na plnenie povinnej školskej dochádzky riaditeľ základnej školy zriadenej obcou postupuje podľa Správneho poriadku.

PaedDr. Katarína Poláčiková, riaditeľka školy, tel: 0911 969 112