• 6. číslo

• Ahojte kámoši!

Už je po Vianociach a život sa vrátil do starých koľají. Niektorí z vás sú smutní, že nedostali to, čo chceli a iní zase šťastní, lebo majú to, po čom túžili. Ale nesmúťte! Prrišiel nový rok a s ním aj ďalšie Vianoce a možno tento rok sa vám to splní. Veľa šťastia!

Vianoce

Takmer celý svet si myslí, že Vianoce sú iba o darčekoch, stromčeku atď. Ako-tak Vianoce berú kresťania, židia a rôzni príslušníci iných náboženstiev za niečo viac ako len hmotné veci, ktoré som už spomenula. Hlavne malé deti nechápu význam Vianoc, ale rok čo rok je stále vyšší počet tých, čo význam Vianoc ani nepoznajú. A nie sú to len malé deti, ale už aj staršie deti, dospelí a starí ľudia. Keďže sme kresťania a poznáme význam Vianoc, mali by sme už aj malé deti učiť, prečo sú Vianoce a koho na nich očakávame. A preto vás prosím: nesmúťte za darčekmi, ale radujte sa z narodenia nášho Spasiteľa!

Varíme s Jankou

Palacinky s prekvapením

Potrebujeme: 300 g hladkej múky, 1 vajce, 0.5 l mlieka, 1 šľahačku, 1 pohár zaváraného ovocia (ľubovoľného), škoricový a vanilkový cukor, 100 g čokolády na varenie

Postup: z múky, mlieka, vanilkového cukru a vajíčka urobíme palacinkové cesto. Palacinky upečieme a hotové naplníme zaváraným ovocím, stočíme ich a ozdobíme šľahačkou a rozpustenou čokoládou.

Mňamky-mňamky-mňam!

Riešime, skúšame, snažíme sa

Vo vetách nájdi zvieratá:

Patrik, u našej babky je bazén!

Tričko, rolák a nohavice mal na sebe.

Jano a Ema čkajú od prejedenia.

My šišky nemáme radi.

Hlavolamy:

Otec Moniky má 3 dcéry: Janku, Jarku a . . .

Na chrbte mám plecniak. V  ňom 4 banány, 3 plesnivé rožky, 1 zhnité jablko a pokazené autíčko. Koľko vecí mám na chrbte?

Školoviny

Vtipy o škole

,, Ako sa voláš? " Pýta sa riaditeľ žiaka, ktorý na chodbe rozbil okno. ,, Ján Hlohovica. ,, A do ktorej triedy chodíš? " ,, Do 7.C " Riaditeľ si to zapísal do notesa, prišiel za triednym učiteľom a celú vec oznámil. A tam zistil, že nijaký Hlohovica v 7.C nie je. ,, Ako je to možné? " Čudoval sa. ,, Veď som si to dobre zapísal. "

Pani učiteľka je v školskom kabinete, keď jej zazvoní telefón. Zodvihne ho a pýta sa : ,,Prosím ? " Hlas v telefóne : ,, Dobrý deň, mohli by ste, prosím , ospravedlniť môjho syna z dnešného vyučovania, lebo strašne ochorel? " ,, Samozrejme, a môžem vedieť s kým hovorím? " ,, S mojím otcom ! "

,, Mami, mne sa do tej školy nechce. Dievčatá sa mi smejú, chlapci mi podrážajú nohy, učitelia ma nemajú radi. Ja tam radšej nejdem. ",,Musíš, veď si tam riaditeľ ! "

Zaujímavosti

Panda Veľká

Výška: 1.5 - 1.9 m

Hmotnosť: 120 kg

Výskyt: Čína

Potrava: bambus, lesné plody, kvety, huby . . .

Toto samotárske, nemotorne pôsobiace zviera patrí medzi medvede. Je to však výhradne vegetariánsky medvedík, ktorý sa kŕmi hlavne bambusom. Žije v horských oblastiach. Hustá a mastná srsť, dlhá až 10 cm, ochráni pandu pred chladom i dažďom.

Zaujímavé

- Panda má najsilnejšie stoličky zo všetkých mäsožravcov. Potrebuje ich pri spracovaní rastlinnej potravy, ktorá je príliš tuhá.

- Potravu prijíma 16 hodín denne. Dobrý papkáč!

- Má veľmi dobrý sluch.

- Veľmi ťažko sa rozmnožuje v zajatí.

- Panda je krajne ohrozený druh, a preto sa stala celosvetovým symbolom ochrany prírody .

Vtipy

,, Tak si predstav, Karol. Pošlem ženu po zemiaky do obchodu a prejde ju auto. "

,, A čo budeš teraz robiť? " ,, Asi ryžu. "

Doletí pani Nováková do práčovne, vrazí k vedúcej a spustí: ,, Len sa pozrite vy tupci, čo ste mi s tým urobili! "Nahnevane zamáva bielou vreckovkou vedúcej pred nosom. ,, Upokojte sa, pani, " tíši ju vedúca. ,, Nechápem v čom je problém, vreckovka je pekná, biela, čistá, voňavá . . . neviem, čo sa vám na tom nepáči. "

,, Že čo sa mi nepáči? Veď to bolo pôvodne prestieradlo na manželskú posteľ!"

Predajňa kníh vypíše konkurz na podomový výpredaj kníh. Prihlásil sa aj jeden koktavý. Vzhľadom na jeho rečovú chybu, nemajú o neho záujem. Koktavý ich však presvedčí a na skúšku mu dajú predávať Biblie. Za 2 dni predal 30 Biblií! Šéfovi to vŕta v hlave, veď mesačne ich predajú iba 2 kusy, a preto sa koktavého pýta na jeho obchodnú taktiku. On odpovedá: ,,Veľľľľmimi jejednoduchocho. Zazaklopapal sssom nnna dddvere a sppýýýtatal ssom ssa iiich: kukukúpitete Bibibibibliu, aaalelebo vvvám ju prerečítam? "

Blondínka chytí zlatú rybku a chce ju hodiť naspäť do mora. Rybka sa prekvapene pýta: ,, A želanie? " - ,, No dobrééé! Čo chceš? "

- Aký je rozdiel medzi inteligentnou blondínkou a Yettim?

- Yettiho už niekto videl!

Blondínka sa pýta kamaráta: ,, Koľko máš bratov? " ,, Jedného. " ,, Zvláštne, tvoja sestra mi povedala, že má dvoch . . . "

- Čo spraví policajt, keď mu je zima ?

- Zájde za roh, tam je 90 stupňov.

,, Stará mama, je to pravda, že za zlo sa máme odplatiť dobrom? " ,, Je to pravda. " ,, Tak mi daj 66 centov. Pred chvíľou som ti rozbil okuliare. "

- Ako hovoríme vtákom, ktoré odlietajú na zimu do teplých krajín?

- Dovidenia!

Desmod

Lavíny

Pod snehom láva čaká na svoju chvíľu.

Všetci sme nabití plus, alebo mínus.

Hádam sa nestretnú dva rovnaké póly.

Občas sa zrazíme často to bolí.

R1: Ak chceš zabudnúť, tak zabudni.

Možno to, príde pomaly.

Ak chceš zabudnúť, tak zabudni.

Raz Ťa to aj tak zavalí!

R2 : V ľuďoch driemu lavíny

a niekde pod nimi to vrie.

Stačí nádych jediný

a vieš, že nie je to tak zlé.

Nie je to zlé  . . .

To čo sa rozpálilo, schladí sa časom.

A čo skôr kričalo, nestíha s hlasom.

Lepšie byť vzdialený, ako si byť blízky.

Niekto sa z výšky díva aj keď je nízky.

R1 : Ak chceš zabudnú tak . . .

Nie je to zlé . . .

R2 : V ľuďoch driemu . . .

R1 : Ak chceš zabudnúť tak . . .