Základná škola Materská škola Školská jedáleň Tlačivá Dôležité oznamy Zmluvy, faktúry Pracovné ponuky Kontakt

Právne informácie

Činnosť výchovného poradcu na našej škole vykonáva: PaedDr. Katarína Poláčiková

Konzultačné hodiny: utorok 11.30 - 13.00 (alebo podľa potreby a dohovoru s rodičmi)

Práca výchovnej poradkyne:

1. Oblasť poradenstva v otázkach výchovy
  • spolupracovať s triednymi učiteľmi pri  riešení výchovných problémov,
  • koordinácia práce triednych učiteľov na úseku prevencie negatívnych javov
  • zúčastňovať sa na pohovoroch s rodičmi problémových žiakov
  1. Oblasť vzdelávania
  • spolupracovať s triednymi učiteľmi pri vyhľadávaní nadaných a talentovaných žiakov, radiť im pri výbere strednej školy rozvíjajúcej ich talent, spolupracovať s triednymi učiteľmi a vyučujúcimi pri výchove k správnemu sebahodnoteniu a usmerňovaniu k voľbe povolania
  • príprava Testovania 9 a Komparo
  1. Oblasť profesijnej orientácie
  • pripravovať aktuálne informácie o možnostiach štúdia žiakov na SŠ
  • zabezpečiť pravidelný servis informácií v oblasti voľby k povolaniu
  • zabezpečiť  kompletizáciu a správnosť vyplnenia prihlášok žiakov 5., 8., 9., ročníka, pripraviť ďalšie vstupné doklady žiakov končiacich základnú školu, napr. zápisné lístky a pod.
  • sledovať termíny prijímacích pohovorov na SŠ
  • sledovať úspešnosť žiakov pri umiestňovaní na SŠ
  • zabezpečiť spätné informácie o bývalých žiakoch a ich uplatnení
  1. Oblasť spolupráce so špeciálnymi poradenskými zariadeniami