• Výchovný poradca

• Činnosť výchovného poradcu na našej škole vykonáva: PaedDr. Katarína Poláčiková

Konzultačné hodiny: utorok 11.30 - 13.00 (alebo podľa potreby a dohovoru s rodičmi)

Práca výchovnej poradkyne:

1. Oblasť poradenstva v otázkach výchovy
          • spolupracovať s triednymi učiteľmi pri  riešení výchovných problémov,
          • koordinácia práce triednych učiteľov na úseku prevencie negatívnych javov
          • zúčastňovať sa na pohovoroch s rodičmi problémových žiakov
          1. Oblasť vzdelávania
          • spolupracovať s triednymi učiteľmi pri vyhľadávaní nadaných a talentovaných žiakov, radiť im pri výbere strednej školy rozvíjajúcej ich talent, spolupracovať s triednymi učiteľmi a vyučujúcimi pri výchove k správnemu sebahodnoteniu a usmerňovaniu k voľbe povolania
          • príprava Testovania 9 a Komparo
          1. Oblasť profesijnej orientácie
          • pripravovať aktuálne informácie o možnostiach štúdia žiakov na SŠ
          • zabezpečiť pravidelný servis informácií v oblasti voľby k povolaniu
          • zabezpečiť  kompletizáciu a správnosť vyplnenia prihlášok žiakov 5., 8., 9., ročníka, pripraviť ďalšie vstupné doklady žiakov končiacich základnú školu, napr. zápisné lístky a pod.
          • sledovať termíny prijímacích pohovorov na SŠ
          • sledovať úspešnosť žiakov pri umiestňovaní na SŠ
          • zabezpečiť spätné informácie o bývalých žiakoch a ich uplatnení
          1. Oblasť spolupráce so špeciálnymi poradenskými zariadeniami