• Zošity k 2017/2018

• Vážení rodičia!

Prázdniny sa nám pomaly končia a treba myslieť na školskú výbavu, ktorú bude Vaše dieťa v novom školskom roku potrebovať.

Školské pomôcky a zošity je potrebné pripraviť pre žiaka do 2. septembra, kedy nastúpi do školy.

Žiaci, ktorí si zakúpili zošity prostredníctvom školy na konci minulého školského roka, ich budú mať pripravené v škole. Tí, ktorí sa rozhodli pre individuálny nákup, zoznam zošitov je už od mája zverejnený TU:Zoznam_zositov_2019_2020.pdf

Školské pomôcky na výtvarnú výchovu nájdete TU: https://zsbrezovica.edupage.org/text/?text=subjects/33982&subpage=3

Nezabudnite všetko pooznačovať pre prípad, že sa niečo stratí.

Ponúkame prehľad nevyhnutných vecí v jednotlivých ročníkoch:

PRVÁCI

• školská taška

O kvalite aktovky rozhoduje materiál, z ktorého je vyrobená, kvalita šitia, pevné chrániče dna, jej samotná váha, spôsob uchytenia popruhov, kvalita zámkov, ergonomicky tvarovaný chrbát  a chrbtová výstuž. Nezanedbateľné sú i bezpečnostné prvky ako reflexné pásky a odrazové sklíčka, či nepremokavý poťah. Určujúcim faktorom je i to, či budete tašku voziť prevažne v aute, resp. akú vzdialenosť bude s ňou dieťa denne absolvovať.

• dosky na zošity formátu Aalebo Aa obaly na zošity

nie sú nevyhnutné, ich používanie je na Vašom zvážení

• peračník s gumičkami na upevnenie ceruziek

dajme prednosť samotnému, lebo veci v ňom naplnené nebývajú kvalitné

• obyčajná ceruzka tvrdosti HB (v inom označovaní je to tvrdosť „2“)

prosíme Vás, aby ste najmä pri tejto položke siahli po kvalitnom výrobku, lebo od dobrej ceruzky sa odvíjajú úspechy Vášho dieťaťa v písaní. Ergonomicky tvarované ceruzky sú zvlášť určené pre pravákov a ľavákov, preto si všímajme označenie L/P, resp. z anličtiny L-ľavák/R-pravák.

• sada pasteliek a voskoviek

dieťa si vystačí aj s menšou farebnou škálou (6-8 ks), ale o kvalite platí to isté, čo pre ceruzku, vyššiu cenovú náročnosť pri dobrej značke (Faber-Castel, Kohinor, Maped, Staedtler) však oceníme jednak pre lepšie kresliace vlastnosti a tiež pre dlhšiu výdrž pasteliek

• pero

v prípade ergonomického pera venujme pozornosť pravo-ľavej orientácii