• Výpis vysvedčení / vysvedčenie

Výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu
          a správania žiaka - 1. polrok

31. januára 2012 žiaci škôl po prvýkrát nedostanú riadne vysvedčenia, ak o jeho vydanie písomne nepožiada plnoletý žiak, zákonný zástupca neplnoletého žiaka alebo zástupca zariadenia (napríklad riaditeľ detského domova, do starostlivosti ktorého bolo zverené dieťa).

Zrušenie vydávania polročných vysvedčení upravuje § 55 ods. (10) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Podľa pedagogicko-organizačných pokynov na školský rok 2011/2012 si formu výpisu slovného hodnotenia alebo klasifikácie žiaka určí škola resp. triedny učiteľ sám. Tento výpis by sa nemal zamieňať s výpisom z katalógového listu alebo s výpisom z vysvedčenia.

Na rozdiel od vyššie uvedených dokumentov, výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie nemusí obsahovať údaje o počte zameškaných hodín, prehľad o navštevovaných útvaroch záujmového vzdelávania, údaje, ktoré sa obvykle vpisujú do doložky a podobne. Nakoľko výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie v zmysle zákona nie je verejnou listinou, neobsahuje ani odtlačok pečiatky a nie je potrebné, aby ho podpisoval štatutárny orgán školy, teda riaditeľ školy.

Oboznámenie rodiča so slovným hodnotením alebo klasifikáciou je možné realizovať napríklad aj prostredníctvom žiackej knižky. V prípade, ak riaditeľ školy určí formu výpisu slovného hodnotenia alebo klasifikácie, je táto záväzná pre konkrétnu organizáciu.

Na základe rozhodnutia riaditeľa školy Základná škola s materskou školou Brezovica bude zákonných zástupcov oboznamovať o  hodnotení a klasifikácii formou výpisu, ktorý bude obsahovať:

- hodnotenie a klasifikáciu za I. polrok šk. roka

- dochádzku

- podpis triedneho učiteľa

Informácie týkajúce sa vydávania riadneho vysvedčenia za 1. polrok školského roka

Ak má  zákonný zástupca neplnoletého žiaka  záujem o vydanie riadneho vysvedčenia za I. polrok na papieri so štátnym znakom a sériovým číslom, môže o to písomnou formou požiadať vedenie školy.

Formulár písomnej žiadosti:

Ziadost_o_vydanie_vysvedcenia.docx alebo Ziadost_o_vydanie_vysvedcenia_(Word_93_2003).doc.