• Profil školy

• Základná škola v Brezovici sa od 1.7.2002 zlúčila s materskou školou pod jedno riaditeľstvo a k tomuto termínu je zaregistrovaná ako právny subjekt v zriaďovateľskej pôsobnosti OcÚ v Brezovici.

Sme škola podporovaná PROJEKTOM

Škola zaručujúca jazykovú kompetenciu:

Žiaci sa učia anglický jazyk od 1. ročníka povinný predmet.

V nižších ročníkoch sú deti zatiahnuté do tajov cudzieho jazyku formou hry a sociálnych aktivít.

Škola zabezpečujúca počítačovú gramotnosť:

Každý absolvent školy má základy z výpočtovej techniky.
          Učebňa výpočtovej techniky je k dispozícii nielen žiakom, ale aj občanom obce Brezovica po dohode s riaditeľom školy.
          V učebni je 20 žiackych počítačov  a 1 učiteľský počítač, dataprojektor, popisovateľná biela tabuľa, tlačiareň a  skener.

Škola je zapojená do projektov:

Noc s Andersenom

Slov. nár. knižnica, Martin

medzinárodný projekt

Záložka do knihy spojuje školy

Slov. pedagogická knižnica

Česko – slov. projekt

Tehlička pre Afriku

SAVIO

Deň narcisov

Liga proti rakovine

Biela pastelka

Únia nevidiacich a slabozrakých

Deň Zeme

Karpatský ochranársky spolok

Vyčistime si Slovensko

Ministerstvo životného prostredia

národný projekt

Čas premien – Výchovný program o dospievaní pre dievčatá 6. roč.

Spoločnosť Procter & Gamble

Týždeň matematiky

školský projekt

Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

ÚIPŠ

Aktivizujúce metódy vo výchove

MPC

národný projekt

Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí

VÚDPAP

Školské ovocie

Školský program selektívneho zberu

Celoštátny program pre ochranu životného prostredia

národný projekt

Škola disponuje dvoma interaktívnymi - multimediálnymi triedami
          Všetky triedy sú vybavené interaktívnou tabuľou, dataprojektorom a zvukovým zariadením.      Sú využívaná na väčšine vyučovacích hodín, na ktorých žiaci preberajú učivo pomocou rôznych výučbových sofvérov, internetu, prezentácií, ....

Škola dávajúca plaveckú a lyžiarsku gramotnosť:

Žiaci 3. ročníka sa učia základom plávania, absolvujú základný plavecký výcvik, na ktorý nadväzuje v 4. ročníku zdokonaľovací plavecký výcvik.

Žiaci 7. ročníka sa učia základom lyžovania, absolvujú základný lyžiarsky výcvik.

Telocvičňa

Telocvičňa je dostatočne vybavená telocvičným náradím i náčiním. Je celoročne k dispozícii nielen žiakom školy, ale aj verejnosti.

Na školskom dvore bolo v lete 2007 dobudované multifunkčné ihrisko s umelou trávou. Toto ihrisko je prístupné všetkým občanom Brezovice.

Kuchynka slúži pre žiakov na pracovnom vyučovaní a technických prácach.

Školská knižnica (žiacka a učiteľská)