• Školský ples

• piatok 26.1.2024 sme oslávili fašiangové obdobie zábavou na našom 9. školskom plese. O hudbu sa staral DJ J. Ťapajna a o dobrú náladu všetci zúčastnení žiaci a p.učiteľky. Program nám spestrili rôznými súťažami žiaci 8.roč. Mnohí odchádzali z plesu s boľavými nohami od tancovania, ale aj s peknými tombolami, ktoré nám venovali sponzori:

Obecný úrad Brezovica

p.uč. Jankolová B.

p.uč. Jankolová T.

p.uč. Turošáková

• Preventívne skupinové aktivity a programy

• V spolupráci s CPP v Tvrdošíne sme v 1. polroku tohto školského roka realizovali nasledovné akktivity:

1. a 2. ročník - Emka to vie a trieda plná pohody - žiaci si  prostredníctvom videí, rozprávok, hier, zážitkových aktivít osvojovali, ako sa chrániť pred agresívnym správaním a šikanovaním. Učili sa dodržiavať pravidlá, rozvíjali prosociálne správanie a učili sa spolupracovať v skupinách.

2. ročník - Filipkove dobrodružstvá - v tomto programe sa žiaci učili formovať postoje vo vzťahu k návykovému a rizikovému správaniu.

3. - 4. ročník - Bezpečný internet 1 - žiaci sa učili prostredníctvom interaktívnych príbehov bezpečne využívať internet s ohľadom na ich vek.

6. ročník - Bezpečný internet 2 - cieľom bolo naučiť žiakov používať moderné technológie bezpečne a zodpovedne, zdôrazniť možnosti ako sa chrániť pred ohrozeniami a kam sa obrátiť na pomoc.

7. ročník - Vplyv médií-  žiaci rozvíjali sociálne kompetencie, cielene zamerané na uvedomenie si vplyvu médií na životný štýl.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára našu školu reprezentovala Z. Hajdúková z 9. ročníka na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B. Bola úspešnou riešiteľkou, za čo jej patrí srdečná gratulácia. Veríme, že svoje jazykové zručnosti bude využívať aj naďalej.

• Vianočná besiedka

• Vianoce sú časom radosti a veselosti nielen pre deti, ktoré ich milujú, ale aj pre nás dospelých. Vône vianočného stola a vianočného stromčeka sú pre nás nezabudnuteľné, asi aj preto sa na Vianoce tak veľmi tešíme. Vianoce však nemôžu byť iba o dobrom jedle a krásnych darčekoch, ale aj stretnutiach rodičov so svojimi deťmi, vnúčatami a blízkymi, s ktorými sa počas celého roka tak často nestretávame. Aj my sme sa takto všetci stretli 19.12.2023 na vianočnej besiedke v našej základnej škole, kde sme predstavili náš vianočný program, ktorý sme starostlivo pripravovali pre našich najbližších.

• Školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí

1. kategória

1. miesto -

2. miesto - Ujmiaková Mia

3. miesto - Turošáková Adela

2. kategória

1. miesto - Maninová Simona

2. miesto - Kubášek Alex

3. miesto - Maťus Tobias

3. kategória

1. miesto - Francová Karolína

2. miesto - Kaniková Sofia

3. miesto - Maťusová Sára

Víťazom gratulujeme a držíme palce v okresnom kole!

• Escape room - Christmas Carol

• Na hodine angličtiny si žiaci deviateho ročníka zahrali únikovú hru na tému Christmas carol (Vianočná koleda). Vo svojich tímoch riešili rôzne logické úlohy, trénovali čítanie s porozumením, rozvíjali kritické myslenie, komunikáciu a tímové zručnosti.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• V mesiaci november prebehlo v našej škole školské kolo olympíády v anglickom jazyku, kde si žiaci porovnali svoje komunikačné a jazykové zručnosti.  V kategórii 1B súťažilo osem žiakov. Na 3. mieste sa umiestnila S. Šálková, na 2. mieste E. Maťusová a na 1. mieste Z. Hajduková, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole.

• Červené stužky

Dnes sme si pripomenuli 17. ročník kampane Červené stužky vytvorením živej červenej stužky. Prejavili sme tak solidaritu s ľudmi chorými na AIDS.