• Spelling Bee

• Súťaž žiakov 4. ročníka v hláskovaní

Dňa 14. 11. 2022 sa na našej škole  uskutočnila anglická súťaž „SPELLING BEE“
            Čo je vlastne „Spelling Bee?“ Spelovanie je hláskovanie jednotlivých slov po písmenách. Súťaž sa zameriava na správne vyslovenú hlásku a rýchlosťVedieť „spellovať „ je nevyhnutnou súčasťou v anglicky hovoriacich krajinách. Naši štvrtáci „spellovali“ rovnaké slová na čas v jednotlivých kategóriách.

Umiestnenie žiakov: 1. skupina  1. miesto Boris Kubášek 2. miesto Patrik Kaník  3. miesto Timotej Kanik

• Záložka do knihy spája školy

• Už od roku 2010 sa žiaci našej školy aktívne zapájajú do česko-slovenského projektu, ktorého cieľom je vyrobiť pre žiakov z pridelenej partnerskej školy záložku do knihy. Tento rok sme vyrábali záložky na tému Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie.

V priebehu rokov sme spolupracovali s mnohými školami, "precestovali" sme krížom-krážom Slovensko, Česko, Moravu a upevňovali sme si aj  geografické poznatky :)

Našou partnerskou školou v súčasnom ročníku bola Základná a materská škola Václava Havla v Žďárci v okrese Brno - https://www.skolazdarec.cz/.

Veríme, že záložky vyrobené našimi žiakmi potešia svojich majiteľov :)!

• Výtvarná súťaž Červené stužky

• V rámci 16. ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky sme sa zapojili so žiakmi do výtvarnej súťaže. V školskom kole, ktoré prebehlo počas októbra žiaci vytvorili množstvo prác k tejto téme. Do celoslovenského kola postupujú tri práce z našej školy a to výtvarné stvárnenie motívu kampane od Adama Lužbeťáka (8. ročník), Petry Grmanovej (7. ročník) a Viktórie Stančíkovej (7. ročník).

• Pravek

• 3D model

Žiaci 6. ročníka po prebratí učiva o praveku vyrábali na hodinách projekty z daného historického obdobia.

• Školské kolo olympiády SJL

• 17.10.2022

Dňa 17.10. sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka pre žiakov 8. a 9. ročníka. Olympiáda mala tri časti. Test, ktorý prebehol online. Na základe výsledkov z testov žiaci postúpili do druhej časti, ktorou bola transformácia textu a tretia časť bola rétorika. Úspešnou riešiteľkou a zároveň víťazkou školského kola sa stala žiačka ôsmeho ročníka, Ema Maťusová, ktorá postupuje na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 10.11.2022. Víťazke blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• Plavecký kurz 17. - 21. 10. 2022

• 17. - 21. 10. 2022

Počas týždňa od 17. - 21. októbra 2022 žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali plavecký kurz v Aquarelaxe Dolný Kubín pod vedením certifikovaných inštruktorov plávania. Žiaci si počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Žiaci si osvojovali správne dýchanie, ponáranie, splývanie, plávanie kraul, zoskok, vynorenie v malej a veľkej vode... Posledný deň plaveckého výcviku, žiaci získali mokré vysvedčenie, sladkú odmenu a vstup do Aquarelaxu.

• Detský čin roka 2022

• V stredu 19.10. sme v hojnom počte so zastúpením žiakov  ročníkov 2-9 hlasovali ako detská porota. Každý žiak mohol dať hlas jednému zo skutkov v každej z ôsmich kategórií a to Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad, Cena Sašky Fischerovej - Malý veľký čin, Dobrý čin na nete. V mene OZ Detský čin roka ďakujeme všetkým deťom, ktoré svojimi dobrými skutkami podporili dobro a naším detským porotcom za podporu hlasovaním v detskej porote.

• Svet okolo nás - 13.10.2022

• Vďaka šiestemu dielu projektu Svet okolo nás sme sa ocitli v rozľahlej, historickej a mystickej Číne. Spolu s tvorcami sme sa prešli po Veľkom čínskom múre, pokochali sa pohľadom na jedinečné pandy veľké, vydali sa na samotný západ krajiny, kde Čína už takmer nie je Čínou. Spoznali sme obrovskú krajinu veľkých kontrastov, rozdiely medzi chudobným vidiekom a supermodernými metropolami ako sú Peking, Šanghaj alebo Hongkong.

Vďaka tvorcom za hlboký zážitok