• Beseda s pánom starostom

• Žiaci 6. ročníka si na vyučovanie občianskej náuky v rámci témy o obci pozvali na stretnutie p. starostu Ing. Andreja Ujmiaka, aby sa viac dozvedeli o jeho práci, o plánoch a projektoch v našej obci. Debata sa niesla v príjemnom duchu, žiaci sa zaujímali o fungovanie svojej obce. Ďakujeme p. starostovi, že si našiel čas s nami sa porozprávať a povzbudil nás k tomu, aby sme sa aktívne zaujímali o život v obci. Snáď aj v našej triede rastú budúci poslanci :)

• Noc s Andersenom

• Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Počas Noci s Andersenom prežívajú deti nezabudnuteľnú noc plnú čítania, zábavy, dobrodružstiev a súťaží.

Do projektu sa zapájajú knižnice a školy nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, Novom Zélande, Malte, Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku a Taliansku.

Naša tohtoročná noc (13. v poradí) sa niesla v znamení pirátskych korzárov. Veríme, že všetci zúčastnení žiaci prežili krásne dobrodružné chvíle a naďalej budú v sebe pestovať pozitívny vzťah ku knihám.

Ďakujeme pani kuchárkam za výbornú večeru a raňajky, dievčatám z 9. ročníka za úžasnú pomoc a spoluprácu :)!

• Tehlička -aktivity

• Tehlička je pravidelné celoslovenské podujatie, ktoré organizujeme  v období pred Veľkou nocou. Dnešné stretnutie nám a našim žiakom pomohlo pochopiť  život v chudobnejších krajinách a oblastiach sveta. Tento ročník sme venovali Angole. Naučili sme sa zopár angolských slov, rozlúštili tajné šifry a osemsmerovky, ktoré nás upozornili že aj vzdelanie je dar.

Za vyzbierané finančné prostriedky pomôžeme rozšíriť školu a skvalitniť vyučovanie v novom saleziánskom stredisku v angolskom meste Huambo.

• Deň vody

•  Svetový deň vody, 22. marec - sme si na našej škole pripomenuli  aktivitami so žiakmi 1. - 5. ročníka. Pripomenuli sme si, aká vzácna je táto tekutina, ktorá sprevádza celý náš život. Žiaci si pozreli kreslený príbeh  - Kolobeh vody v prírode, naučili  sa pieseň  - Voda, para a ľad, kresili  do súťaže : "Zelený svet", ktorú  vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia na tému: Voda je život  a spoločne si vyzdobili našu najväčšiu kaprovitú rybu - Kapra obyčajného.

Na záver boli všetci odmenení magnetkou a diplomom

• Ponožková výzva

• Pri príležitosti Svetového Dňa Downovho syndrómu sme si obuli ponožky rôznych farieb. Týmto sme si pripomenuli, že každý sme íný, no a to robí náš svet pestrejším a lepším.

• Beseda s okresným prokurátorom

• Dňa 9.3.2023 našu školu navštívili pani právnička JUDr. Kocúrová z Okresnej prokuratúry v Námestove a Mgr. Murínová z Oddelenia podpory ochrany detí pred násilím. Našim žiakom 8. a 9. ročníka prednášali na tému  Trestnoprávna zodpovednosť. Žiaci mali možnosť pýtať sa na rôzne otázky týkajúce sa násilia. Celá prednáška bola uskutočnená v rámci projektu "Keď to nevieš povedať, napíš to!", k čomu žiaci dostali vizitky s kontaktmi, kde sa majú obrátiť, ak im nejakým spôsobom bude ubližované.

• Ocenenie

• Náš bývalý žiak Martin Tóth získal ocenenie v ankete