• Geografická olympiáda

• Dňa 12. januára našu školu reprezentoval  žiak 8. ročníka Š.Pakos na okresnom kole Geografickej olympiády. Umiestnil sa na krásnom 3. mieste.Postupuje na krajské kolo.

Gratulujeme

• Výchovný koncert - Slovensko spieva

• V hudobnom programe nás zabával spevák skupiny Arzén, známy tiež ako muzikálový spevák z účinkovania nielen v Mestskom divadle v Žiline, na Novej scéne v Bratislave, ale aj ako sólista SĽUKu. Vidieť sme ho mohli ako Jánošíka v muzikáli Na skle maľované alebo v muzikáloch Hamlet, Cigáni idú do neba, či Cirkus svet. V dnešnom vystúpení nám so svojim kolegom zmapovali regióny Slovenska prostredníctvom známych folklórnych piesní aj v rôznych hudobných úpravách. Celé pásmo bolo doplnené obrazovou videoprojekciou.

• Tehlička - aktivity

• Dňa 7. marca sme strávili príjemné popoludnie a  priblížili sme si život detí v Južnom Sudáne rôznymi aktivitami. V bludisku sme hľadali cestu do školy, v osemsmerovke lúštili názov centra, ktoré bude podporené v tohtoročnej Tehličke, vyskúšali sme si aj africké pomenovania zvierat, kreslili sme a zároveň sme si vysvetlili čo znamenajú farby ich národnej vlajky.

Zároveň sme si ale pripomenuli, čo je cieľom nášho posedenia, a to zapojiť sa počas nasledujúceho týždňa do pôstnej zbierky Tehlička, ktorá bude prebiehať počas veľkej prestávky pri dolepovacom plagátiku.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa v čase pôstu zrieknu niečoho a prispejú tak na dobrú vec.

• Teenage health - Zdravie tínedžera

• Žiaci ôsmeho ročníka sa na hodine anglického jazyka zamýšľali nad pravidlami zdravého životného štýlu. Vety formulovali v anglickom jazyku a vytvorili tak pútavé odporúčania pre svojich rovesníkov ohľadom zdravia.

• Rozlúčka s Fašiangami v ŠKD.

• Klubáci zo školského klubu detí si pripravili pre deti z materskej školy fašiangové predstavenie "Ach, basička naša" a spoločne sa rozlúčili s fašiangovím obdobím.

• Lyžiarsky výcvik - 1. ročník

• 6. - 9. 2 2024

Tento týždeň bol pre našich najmladších žiakov veľkým zážitkom. Prečo? Zúčastnili sa lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku SKI CENTRUM BREZOVICA.  Aj keď nás počasie každý deň skúšalo, nedali  sme sa odradiť. Pod vedením skúsených inštruktorov a pani učiteľky Táničky získali výborné základy lyžovania. Tí, ktorí už vedeli lyžovať sa zdokonaľovali.  Mnohí z nich stáli na lyžiach prvýkrát vo svojom živote. Pokroky bolo vidieť každý deň. V závere výcviku si žiaci overili svoje zručnosti v slalomových  pretekoch. Prežili sme naozaj pekné chvíle v dobrom kolektíve, a preto nás  spomienky na lyžiarsky výcvik budú hriať ešte poriadne dlho.

• 29.1. 2024

Každý rok počas zimných mesiacov poriada naša škola lyžiarsky výcvik pre našich žiakov.

• Cieľom lyžiarskeho výcviku pre začiatočníkov a slabých lyžiarov je osvojiť si základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne.
            • Cieľom lyžiarskeho výcviku pre pokročilých lyžiarov je zdokonaliť sa v lyžiarskej technike a zvládnuť základy carvingového lyžovania.
            • Pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku.

Posledný deň  sa ako každý rok koná tzv. „jazda zručnosti (preteky) , v ktorých predvedli žiaci  svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti.

Výsledky:

Dievčatá                                                                                       Chlapci:

1.miesto - Nina Litviaková                                                          1.miesto - Matúš Kaník

2.miesto - Kristína Miková                                                          2. miesto  - LukášHucík

3.miesto - Sofia Kaníková                                                           3.miesto -  Adam Havrila

Blahoželáme

Vďaka patrí všetkým zúčastneným