• Vianočná besiedka

• 22.12.2017 08:16
        • Prichádzajú Vianoce, najkrajšie a najradostnejšie sviatky v roku. Ľudí sa zmocňuje vianočná nálada, pokoj a láska. Každému z nás čoraz viac záleží na priateľoch, na blízkych a úcta k rodine nadobúda väčší  rozmer.

Každý z nás pocíti nostalgiu, keď sa za oknom v mrazivej belobe snehu ponára okolitý kraj, zažnú sa sviečky na stromčeku pred štedrovečernou hostinou a oko na chvíľu spočinie na betlehemských jasličkách. Cítime, ako sa k nám potichučky blížia  vianočné sviatky.

Rozprávková atmosféra školského vianočného programu, ktorý si pripravili žiaci prvého stupňa nás už tradične obklopuje rok čo rok. Vždy sa na ňu tešíme ako na niečo neopakovateľné, výnimočné a radostné. Aj dnes večer sme sa naladili sviatočne – prostredníctvom kolied, básní, vinšov, piesní, tanca a zdramatizovaných hier.